Poetický večer 22. 10. 2021

Při listopadovém večeru se vybralo krásných 1600,-, které putují organizaci Fokus z.ú., která pomáhá lidem s duševním onemocněním.

Hosté:

Hudební doprovod: Alžběta Dudová:

Alžběta Dudová je pražská písničkářka vyprávějící o přírodních panoramatech, sídlištních betonových labyrintech, důležitosti mezilidského pochopení, i stínech a černých šmouhách na duši snad každého z nás, v písních s notnou dávkou sentimentu, dekadence a sarkasmu.
V loňském roce se kolem ní utvořila kapela Vnitrublok, stále však vystupuje i sólově, či v duu s kontrabasistkou Kateřinou Vackovou.

Básníci:

1. Katarína Bakošová s hudebním doprovodem: Kabaret obohraných básní proti trudnomyselnosti.
Poéziu z rukáva vyťahuje Katarína inak študovaná matematička a výrazne nedeľný človek. Za obohratosť klarinetom zodpovedá Simona, taktiež študovaná matematička, človek štvrtkový.

2. Michal Svoboda:
Stařík, který vylezl z okna a přiznal se, že píše básně. A to už prakticky celý život. Po pozdním básnickém comming-outu chystám první sbírku „Holka ve výtahu“, která se dostane do do předprodeje nakladatelství Pointa nejspíše na podzim tohoto roku.
Kromě toho jsem chemik, přírodověděc, mám rád alchymii slov. A líbí se mi, když ze slov vznikají nové sloučeniny a průzračné krystaly.
Láká mne naživo zkoušet, jak moje texty působí, a také se těším, že trošku poodhalím, co v té knize bude…
FB: https://www.facebook.com/HolkaVeVytahu
Poetizer.com:https://poetizer.com/author/15006

3. Dominik Obruča
Poéta, prozaik, autor absurdních dramat či cyklu experimentální fotografií Svět v odrazech. Knižně mu vyšla sbírka básní Když jsem byl člověkem, nyní pořádá crowdfunding na knihu druhou, tentokráte prózu dle skutečných událostí. Pobývat na východě i na západě, žije uprostřed (tzn. v Praze). Má rád tureckou kávu, italskou kávu, turecký čaj, indický čaj, chinkali a chačapuri. Více na dominikobruca.eu