O projektu

Čtením za lepší svět!

Projekt podporující umělce ze sféry básnické.

A co to tedy vlastně je?

Začnu úplně od začátku.
Před časem jsem se vyskytla na open-micu v Kavárně U Božího Mlýna. Open-mic, neboli otevřená scéna, je možnost pro začínající, i pokročilé, umělce, performery a jiná stvoření, kteří se chtějí ukázat světu. 
Povětšinou jsou to komornější akce, takže ten „svět“ skýtá asi kolem třiceti lidí, ale atmosféra akce je naprosto skvělá, autentická a nenahraditelná. 
Pokaždé to autorům i publiku rozšíří obzory, přinese mnoho nových zkušeností a obvykle i nová přátelství.
(Více o open-micích na www.infolk.cz).

Když jsem se potom dostala i k organizaci takového hudebního večera, napadlo mě, proč neudělat otevřenou scénu jen pro básníky, s tím, že nám na vrch k tomu jeden vybraný hudebník celý večer proloží svými autorskými písněmi.

A protože jsem člověk, který velmi rád pomáhá, rozhodla jsem se spojit příjemné s užitečným a udělat při té příležitosti finanční sbírku, která pak poputuje na dobrou věc..
..a tak vznikl projekt „Pomáháme poezií“ aneb Čtením za lepší svět.

Jako tu „dobrou věc“ jsem následně zvolila projekt od Konta BARIÉRY – SenSen – Senzační Senioři, který projekt PP od začátku svého vzniku podporoval.
Po letních prázdninách 2018 přišla s novou sezónou i změna v podporovaném projektu, za který jsme zvolili organizaci FOSA o.p.s., která pomáhá svou činností handicapovaným.

První takový večer nám proběhl 5. dubna 2017 a od té doby se scházíme, čteme, povídáme, pijeme a podporujeme tím, co máme rádi. 

To je na úvod asi vše. Více informací k proběhlým čtení najdete v archivu a k budoucím čtení v Aktualitách.

Doufám a přeji si, aby večery v tomto duchu pokračovaly a mohly tak pomáhat.

Aby poezie měla budoucnost, stejně jako její současní tvořitelé.

Pojďte nám něco přečíst!

Pokud také píšete a skládáte, ale vidět to mohl zatím jen Váš šuplík, neváhejte, napište nám a na příštím večeru můžete dostat svou čtvrthodinku slávy. Díky komorní atmosféře a bezprostřednímu kontaktu mezi autorem a publikem získáte zpětou vazbu, nové zkušenosti a jistojistě i nové známé! 🙂

A co může od takového večera čekat divák?

* Příjemnou atmosféru kavárny/ vinárny/ knihkupectví  Božská Lahvice
* Náhled na současnou básnickou generaci
* Odpočinkový poslech u dobrého vína!
* Nové přátele a inspiraci velkou jak vesmír.