Poetický Večer 25.04. 2018

Tak a je to opět za námi.
Ráda bych tímto ještě jednou poděkovala všem divákům, konzumentům dobré kávy, čaje vína a piva, ale hlavně všem, kteří vystoupili a poctili nás svou poezií. Ať už to byli vystupující, kteří byli předem přihlášeni do programu, nebo ti, kteří se spontánně rozhodli vystoupit.

HUDEBNÍ HOST:

TALI 
https://www.youtube.com/channel/UCN8YdgK1W0XmHIAT4N_ZoUQ

Tali, osmnáctiletá básnířka s kytarou původem z Vršovic, v jejíchž textech se objevují klasická témata lásky a sociální kritiky. jelikož se ale prolínají s motivy, jako MHD a burrita, dokáží překvapit a pobavit.
Tali má ráda kočky a jejím životním snem je hrát v Soudkyni Barbaře.

VYSTOUPILI:

1. Julie Nováková
Databáze knih: 
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/julie-novakova-7829
Vesmír:
https://vesmir.cz/cz/o-nas/autori/n/novakova-julie.html
Kosmas: 
https://www.kosmas.cz/autor/19139/julie-novakova/
Julie Nováková (*1991 v Praze) je autorkou science fiction, fantasy a detektivních příběhů. Publikovala samostatné romány Zločin na Poseidon City (2009), Tichá planeta (2011) a Nikdy nevěř ničemu (2011), Bez naděje (2014) a SF trilogii Blíženci (Prstenec prozření, Elysium a Hvězdoměnci; vše 2015), českou antologii Terra nullius (2015) a anglickou Dreams From Beyond (e-book 2016, tiskem 2017), povídkovou sbírku Světy za obzorem (2018) a několik desítek povídek v celkem šesti světových jazycích. Píše a publikuje jak česky, tak anglicky. Její povídky a překlady se objevily v prestižních magazínech jako Asimov’s, Analog, Clarkesworld, F&SF, Tor.coma další. Kromě psaní se věnuje vědecké práci na PřF UK, výuce a popularizaci vědy. Pravidelně publikuje v časopisu Vesmír a dalších popularizačních magazínech a webových stránkách.
Mimo tohle všechno se pustila i do psání poezie – především haiku.

2. Cal
„To je ten, co se nerad představuje“.

3. Marie Feryna
Marie Feryna (1993) je básnířka, publicistka, aktivistka. Publikovala v řadě českých literárních časopisů. Její debutová básnická sbírka Před setřením vyšla v roce 2016 v nakladatelství Dauphin. v roce 2018 vydala sbírku Osa (nakl. Adolescent). Její básně byly přeloženy do rumunštiny, polštiny a němčiny.
Poslech textů ve chvíli, kdy se nedostává fyzických i psychických sil. Jak se na přijetí a porozumění projeví smyslová deprivace? Lze vnímat básně, když dochází dech? Performance, do které se zapojují i lidé, kteří si původně přišli poslechnout běžné autorské čtení.  Sada plastových odpadních pytlů a texty ze sbírky Osa (Adolescent, 2018) a rukopisu Blackscreen. Aktivní účast v performance není doporučena osobám, u nichž se vlivem smyslové deprivace a omezení možnosti dýchání mohou projevit stavy úzkosti aj.

4. Tim Postovit

Nedělní chvilka


Autor je básník a pořadatel literárních večerů Újezdní básně. Studuje rusistiku na Pedagogické fakultě UK. Pracuje v galerii současného umění Katie Feygie Art.

5. Jiří Luňáček
Jiří je člověk, který píše „roztomilé veršíky“. 🙂
http://kocourovybasne.cz/

6. Matěj Ptáček

Básník, spisovatel, scénárista, dramaturg, režisér, vytvarník, grafik, publicista, multi-instrumentální hudebník, organizátor veřejného dění, příležitostný nekuřák, neurochirurg a pediatr, rád se převléka za motýla, želvu nebo strom a píše roztomilé verše a věty, jen mu to Jiří Luňáček sobecky ukradl.

TALI
TALI
Betty Varyšová
Betty Varyšová
Tim Postovit
Tim Postovit
Matěj Ptáček
Matěj Ptáček
Julie Nováková
Jiří Luňáček
Ivana Recmanová
Marie Feryna
Marie Feryna (součást vystoupení)
Marie Feryna (součást vystoupení)
Marie Feryna (součást vystoupení)
Marie Feryna (součást vystoupení)
Marie Feryna (součást vystoupení)
Marie Feryna (součást vystoupení)
Marie Feryna (součást vystoupení)
Jan Chmúra