Poetický Večer 24.01. 2018

Děkujeme všem přihlášeným účinkujícím, ale i těm, kteří po oficiálním programu nasbírali odvahu také přečíst své básně.
Večer se protáhl za desátou hodinu, Pensée byla úžasná, dle očekávání.
Na dobrovolném vstupné se vybralo neuvěřitelných 1700,- Kč.
DĚKUJEME!

24.01. se nám představili:

HUDEBNÍ HOST:

PENSEÉ

BÁSNÍCI:

Básník Ticho

Svéhlavý autor avantgardní literatury s velmi osobitým projevem.

Matěj Senft

Básník a prozaik. Studuje knižní kulturu. Pracoval jako překladatel, nyní si vydělává jako skladník v nakladatelských domech. Jeho krátké prózy vyšly v hradeckém kulturním měsíčníku a ve výboru povídek Divadla D21. Píše sloupky pro Deník Referendum. Účastní se a pořádá literární večery.

Tomáš Kepka

Režisér, spisovatel, fotograf, vysokoškolský pedagog. Absolvent FAMU, katedry filmové režie. Vytváří interaktivní AV díla, Vyučuje audiovizuální tvorbu (FAMU, Literární akademie J. Škvoreckého, Filmová akademie M. Ondříčka v Písku, Univerzita J.A. Komenského). V současnosti mimo jiné vede ateliér Future XXII, kde pracuje na svých architektonických a multimediálních projektech. Pod uměleckým jménem Jan Kevit se zabývá uměleckou fotografií. Píše scénáře, poezii, povídky, založil nakladatelství Dante, kde vydal své knížky pohádek O jezevci a flašce Bung Gong a duální anglicko-českou čítanku O žirafě, která si chtěla koupit košili. Působí jako porotce filmových festivalů, pracuje jako externí dramaturg. Na večeru Pomáháme poezií bude číst z připravované knihy básní: Hieroglyf.

Lucie Jeřábková

Studentka druhého ročníku na střední pedagogické škole se zájmy v alternativním školství, psychologii, jíž by se chtěla věnovat i v budoucnu, filozofii a v alternativních stylech života. Vegetariánka, tak trochu hippie človíček a hlavně zarytý idealista. Její největší vášní je psaní. Dříve jakékoli, ale poslední dobou výhradně básní. Miluje umění, jež je její životní nadějí. Mimo to pracuje v čajovně, což jí naprosto učarovalo. Čaje jsou tedy také její velkou vášní. Baví jí si jen tak někam vyjít, procházet se lesní krajinou, hroužit se do svých myšlenek a psát.

Monika Hojná

píše poezii a prózu. V roce 1996 vydala básnický debut Prošlý smích, na konci roku 2017 vyšla sbírka Házím svý stíny do řeky. Další její tvorba je uveřejňována v časopisech a sbornících. Ráda poznává nová místa a situace, nechává se jimi inspirovat. To je též příčinou, že proměňuje i své vzdělávání a zaměstnání. Pracovala jako novinářka, probační úřednice, sociální pracovnice, provozovala minigalerii, momentálně se realizuje ve zdravotnictví. Vše prožívá s vědomím, že život, to jsou vztahy. Dobrý vztah k sobě, k druhým, ke všemu kolem nás vytváří energii pro zázraky.“ https://www.facebook.com/events/1991557637759042/

Martin Zika

Studuje obecnou fyziku, hledá lyriku ve formě a formu v lyrice. Nad ránem nachází: jak ve formátu krátké povídky, tak na diferenciovatelné varietě. Chová nezdolnou vášeň pro hořovické rohlíky.

Eva Juřenová

Masérka, lektorka, básnířka. Miluje pohodu, lidi, přírodu, zázvorový čaj a červené víno. Vydala sbírku básní Hojivé doteky krásy a CD Ve skořápce snění. S harfistou Kamilem Kaisrem pořádají poetické večery.

Lukáš Trejbal

Básník, zpěvák, pivovarskej. Tvoří a pracuje v Nymburce.
Předtím působil sedm let jako novinář v Nymburském deníku.
Vystudoval zdejší gymnázium. V současnosti zpívá
v obnovené alternativně-rockové kapele Oliverova dálka (dříve také Práva pupku). Publikoval v Reví Mítinku, Lidových novinách či Partonymě.
Je autorem sbírek To je skoro básnička 1997, Na dnešek jsem spal líp (Vega-L, 2013) a Tahám za záchrannou brzdu (Ears & Wind, 2016).
Publikoval ve sbornících Stíny plesu (Rozevlátá palice, 1993), Cesty šírání (Triton, 1996), Kam až došel, to tam našel (Triton, 2008), Cesty proměny/Nálada doby (Triton, 2017) a Zřetelným místem nalomení (Vedrusa, 2017). Napsal publikace o rockových kapelách na Nymbursku a co je hlavní: Píše dál.

Matěj Ptáček

Básník z Prahy. Studuje bohemistiku na FF UK. K obědům, snídaním a večeřím jí různé značky arašídů. Je v úzkém organizačním kruhu Studentského Majálesu. Píše roztomilé verše a věty.

 

Básník Ticho
Monika Hojná
Monika Hojná
Tomáš Kepka
Matěj Ptáček
Matěj Ptáček
Lukáš Trejbal

 

Eva Juřenová

 

Pensée