Poetický Večer 29.11. 2017

S každým dalším večerem mám lepší a lepší pocit. 

Vybralo se 2000,-Kč ! MOCKRÁT DĚKUJEME VŠEM ZA PODPORU

Osazenstvo bylo úžasné, milé a tiché a účinkující předvedli skvělé a inspirativní výkony! 

VYSTOUPILI:

1) Warana Psavomorecká

https://warana.cz/

Autorka píše drobné básnické prózy, dost často do šuplíku. Snahu neustále něco vydávat by vnímala spíš jako překážku k tomu vůbec něco napsat. Přesto jí jeden z textů skutečně vyšel, je jím krátká novela Čtyř strunný kvartet nakladatelství Beletris. Ve své práci se vyhýbá autobiografickému ladění a spoléhá na schopnost imaginace, i když nepochybuje, že se to v budoucnu může změnit. Kromě psaní tíhne i k ostatním druhům umění – aktivně se věnuje kresbě a malbě, příležitostně grafice. Pokud jí čas dovolí, ráda ho tráví se svými houslemi, často a s oblibou zpívá, málokdy však veřejně. Její noční můrou jsou pochodující mažoretky.

2) Vojtěch Karaus

https://www.facebook.com/hashtagpoet

Vojtěch je studentem FF UK, je mu 22 let a když nevysedává s kocovinou na přednášce; tak čeká na kocovinu v hospodě. Vždycky s sebou ovšem nosí knihu, propisku a cigaretu a nechává se unášet okolím, což mívá za následek nějaké „špatné“ básnění.

3) Básník Ticho

https://www.facebook.com/basnik.ticho

Svéhlavý básník, působící na české scéně už dvě desítky let. Těžko popsatelný, prostě si ho musíte přijít poslechnout, ať poznáte sami!

4) Milan Rynt

https://www.facebook.com/milanrynt.cz/

Kralupský básník a výtvarník. Psaní poezie se věnuje již od devadesátých let. V roce 1993 vydal sbírku Ani jeden šimpanz, další sbírka Někde mezi Nikde a Nikdy vyšla elektronicky v roce 2014. Zatím poslední sbírka Klanevírista, ze které na poetickém večeru představí několik básní, na své vydání zatím čeká. Jeho poezie několikrát zazněla v pořadu Mirka Kováříka Zelené peří v Malostranské besedě a na festivalu Vyšehraní. Jako výtvarník ilustroval několik knižních titulů, poslední samostatná výstava jeho obrazů proběhla v roce 2016. Od roku 2017 své básně také zhudebňuje a vystupuje s nimi jako písničkář Jiný Člověk.

5) Natálie Dočekalová

Její snaha o sebevyjádření pomocí umění je zpravidla korunována pochybnostmi o sobě. To, spolu s tím, že je nezasvěcenými považována za extrovertku, ačkoli sama o sobě tvrdí opak, je dostatečnou živnou půdou pro stále další literární pokusy. Snad pro zachování dobrého tónu dodejme, že je jí jednadvacet let.

Básník Ticho
Básník Ticho
Jindřich Kubánek
Libi Magali
Lidi
Natálie Dočekalová
Milan Rynt
Václav Rezek
Vojtěch Karaus