Poetický Večer 30.05. 2018

Ve středu 30.05. 2018 proběhl další večer zasvěcený poezii a muzice.

O autory opět nebyla nouze, ač básnířka Zolli nemohla přijít.
Program byl nabitý, diváků, vystupujících i pití bylo tedy dostatek.
Mimo básní zazněla i krátká povídka a byla představena báseň od nepřítomného autora Michala
(samozřejmě to měl na svědomí Matěj Ptáček).
Pro konto BARIÉRY se vysbíralo úžasných 750,- Kč.
Mockrát děkujeme!

VYSTOUPILI:

HUDEBNÍ HOST:

Joys From Lost
https://www.facebook.com/joysfromlostcz/
https://www.youtube.com/watch?v=xeqBIp7q0Zc

Dvojice Joys from Lost přijela z Olomouce.
Zpěvačka Anička má zkušenosti z křesťanských kapel, ve kterých dříve působila a zpěvák a kytarista Dawey hraje v rockových kapelách. Dohromady se hudebně dali během buskingu v historickém centru Verony a po návratu domů začali koncertovat spolu. Hrají rockovou muziku, která sem tam vybočí k popu nebo southern rocku.

BÁSNÍCI:

1. Mikoláš Štrajt
na internetech známý jako Severák – bývalý básník a budoucí filmař / předstírá, že je fotograf / v zimě hraje loutkové divadlo a v létě provází po Praze / píše, aby se nezbláznil.

2. Pája Borská
Pája Borská je z Brna, ale nyní je v Praze. Píše krátké poetické texty bez názvu a s názvem. Má ráda smutné a stručné, ale hutné básníky a krajinu po dešti. Studuje bohemistiku.

3. Andy Koudelková
Žije na vesnici kousek za Prahou a studuje na obecném gymnáziu v Brandýse nad Labem. Většinu času ale tráví v Praze, kde se věnuje svým oblíbeným činnostem – vysedáváním u kafe či vína s knihou (preferuje klasiku) a navštěvování divadel.
Píše již odmala – když byla mladší, několikrát se umístila v literární soutěži – ač se její poezie a tvorba obecně s věkem měnila. Začala s dětskými rýmovanými básněmi a nyní jsou její básně tvořeny převážně z kratších textů, které pojednávají o jejím rozpoložení a dojmech ze společnosti kolem.

Další:
Cal
Adam Vostárek
Matěj Ptáček
Michal (představený Matějem)
Natálie Dočekalová